Lovy 2012

 

Společné lovy na Libavé

Dostalo se nám té pocty, že jsme se mohli účastnit na společních lovech v Libavském prostoru. Já jsem tam bohužel být nemohla a tak ani nemůžu přesně popsat, jaké to tam bylo. Ale mohu řict, že naši psi se zapsali velice dobře a pojem "Benjiho mord-parta" se ujala hned :-D Dokonce i jeden myslivec, který dělá rozhodčí pro honiče naše psy pochválil a řekl, že jejich práce v leči je perfektní, jsou hlasití a zároveň si skvěle udržují kontakt s vůdcem.

Takže výsledek byl ten, že Peťa a jeho smečka měla zajištěné pozvání na další společné lovy.

 

Naháňka MS Zašová Sovinec

Jelikož už se nemůžu účastnit společných akcí, kromě pozice svačinářky :), tak Vám k tomu toho moc neřeknu. Jen to, že naši psi se zase dobře předvedli a střelila se 4 prasata. Fotlky bohužel nemám, byla už úplná tma, když byl výřad a foťák jsem s sebou neměla.

 

Naháňka Dolní Studýnky a večerní tah na kachny (20.10.2012)

Jelikož jsem se díky svému stavu neúčastnila, nemůžu se naháňce příliš rozepsat. Na naháňku Peťa vzal jen Benjiho a Donu. Kessi jsem si nechala doma. Chtěla jsem se jít podívat na hříbky, jestli nerostou a ona byla můj doprovod :) Na naháňce se nic nestřelilo. Asi někdo divočákům řekl, co se na ně chystá a tak utekli k sousedům.

Večer na kachny jsme zase vzali Kessi. Byla odpočatá a potřebujeme, aby nám víc chodila do rákosí. Ještě na začátku léta se jí moc nechtělo. Ale tento večer překvapila. Stačilo, aby tam spadla jedna kačena a pak už rákosí vymetala, jak divá :) Pracovala velice dobře a taky za to byla pochválena.

 

 

8.9.2012 - první hon na kachny, Milotice nad Bečvou

Tak a je to tu. Kačení hony. První, kterého jsme se účastnili, byl V Miloticích nad Bečvou, kde se sešlo asi 60 střelců, pár honců a asi 10 psů. Tudíž účast hojná. My brali s sebou jen špringry, jelikož nám Dona hárá. Byly naplánovány 2 rybníky. Na prvním měli naši psi možnost předvést, že ne jen ohař je vhodný na vodní práce. Kachna uprostřed rybníka nebyl žádný problém J Dokonce i jeden střelec, když viděl náruživost Benjiho, tak překvapeně prohlásil „Ono to i něco umí, ne jen chodit na výstavy???“ a když jsem mu řekla, že mu bude osm let, že kachny jsou jeho velkým koníčkem, v myslivecké praxi se pohybuje už od dvou let a v některých honitbách přímo počítají s našimi psy, tak mu spadla brada (a ne jen jemu). U druhého rybníka už naši psi neměli takové možnosti. Benji šel s Peťou na jeden konec strany rybníka a já s Kessi zůstala na druhé straně. Neměli tam psa, tak jako honce mě tam poslali, aby případné ulovené kachny Kessi vytáhla z vody. Bohužel tam u nás, žádná rána nepadla. Ale aspoň jsem mohla trénovat klid na stanovišti. A Kessi s tím neměla absolutně žádný problém.

 

Celkově bylo uloveno 86 kachen.

 

 

7.6.2012

Tak už tu máme červen. Kamarádi a známí se postupně hlásí k nám na návštěvu a kolotoč nám začíná. Bude to zase více/méně náročné, ale vždycky se to nějak zvládlo :)

Jinak už i mě Diana přála a podařilo se mi ulovit 2 srnce – jeden špičák a druhý má na jedné straně vidláka (cca 7cm) a na druhé straně je jen malí čudlík. Krásná trofej :)

 

 

 

 

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode