Benjamin od kamenné báby (ASS) *9.3.2005, (+) 8.7.2017

 

Benjamin přišel k nám jako první. Narodil se 9.3.2005. Matka je Megi z Větrné paseky a otec Pariz z Křížových alejí. Pro malého prcka jsem si jela až do Tuškova (kousek od Kašperských hor) z Brna. Tenkrát jsem ještě studovala 2 ročník vysoké školy. Byla to tenkrát náročná jízda. Tam a zpět za jeden den. Ale dojeli jsme dobře a malý Benji si hned označkoval nové bydlení.

Začátky byly zpočátku takové tápání ve tmě, ale tehdy mi pomohl můj (ještě tehdy ne) partner. Benji byl od malička děsně paličatý pejsek. A když zjistil, že mě něčím může nazlobit, tak to s oblibou udělala a schválně přede mnou – vyloženě po mě loupl očkem, jestli se koukám a pak „šup na věc“. Puberta byla typu „kdo z koho“, ale zvládli jsem to a pak už nás čekalo utvrzování v loveckém učení. Jelikož jsem v té době nebyla ještě pořádný myslivec a v rodině jsem žádného myslivce neměla, bylo dost těžké shánět kožky ze zajíce, bažanty a kačeny na aporty…a hlavně JAK cvičit! Měla jsem půjčeno a pročteno mnoho knížek, ale na každého psa platí tak 20% a zbytek je pokus/omyl. Už ani nevím, jak jsme tohle všechno zvládli, ale na zkoušky jsme šli a udělali J

Benjamin je skvělý na kačeny (naučil se sledovat pachovou stopu křídlované kačeny na hladině, není pro něj ani problém vytáhnou kačenu zapíchlou v břehu), rád prohání zajíce a bažanty přímo zbožňuje :) No a když jedeme do lesa...jen co uvidí stromy, tak začne pobíhat po autě, jak chce jít ven. Lov je pro něj vášeň a je přímo k neutahání :) Když je před honem či natláčkou, tak se na vodítku chová jako závodní kůň těsně před vypuštěním z padoku. Nemám obavy, že by pořádně neproslídil danou leč. Je totiž všude :) A jakmile dorazí na střelce, vrací se zpátky. Hodně chlapů mi řeklo, že byl u nich i když já byla na opačné straně leče :) Benji nemá sice mnoho dosledů, ale na to málo co, má je velmi schopný. Snad v letošním roce bude mít více příležitostí se zdokonalovat.

 

Více o Benjim v části Zkoušky nebo Výstavy

Chovný pes – 15.1.2008

DKK A/B

Klinické vyšetření očí (PRA, C, LL) – prosté (10.2.2009), prosté (18.2.2010). prosté (18.3.2011)

FUCO - přenašeč ( bohužel :-( )

 

ZV, PZ, LZ - I.cena

BZ, SVP, BZH - II.cena

MKVZ - III.cena

 

hlasitý u kusu, i když to nemá potvrzené zkouškou, umí na vodě sledovat pachovou stopu křídlované kačeny...apod. ..... prostě je to šikovný kačenobijec, zajícobijec, bažantobijec atd. :)

 

2x vítěz třídy, 3x res. CAC, CAC, NV, BOB, 4.místo v FCI VIII na NV Ostrava

 

rodokmen

Rozšířený rodokmen

rodokmen Benji.xls (78 kB)

...jak čas pádí...

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode