28.4.2012 Speciální výstava KASS Klokočůvek   rozhodčí: Marie Merchant (AUS)

Po určité odmlce jsme se opět přihlásili na výstavu. Tentokrát na Speciální výstavu KASS v Klokočůvku, kdy rozhodčí byla paní Marie Mechant z Austrálie. Hodně jsem se na tuhle výstavu těšila. Počasí naštěstí vyšlo až moc dobře. Byl krásný slunečný den, teploty tropické až psi plánovali útěk do nebližší vody. Bejiho i Kessi jsem přihlásila do pracovní třídy. A oba si odnesli známku výborná, což mě velice potěšilo. V takové konkurenci a od takové kapacity, jakou je paní Merchant je to skvělý výsledek.

 

 

pracovní

Benjamin od Kamenné báby

Výborný

Strongly made BW, would prefer better head planes and more strength of muzzle, has good bone, moderately angulated back and front, good body, strong toplne, free and easy mover, EXCELLENT

 

 

 

 

Adventní klubová výstava KASS, Jistebník - 10.12.2011

 

V sobotu jsme se zúčastnili Adventní klubové výstavy KASS v Jistebníku. Posuzovat nám přijel pan Gareth Lawler z Velké Británie. Byla jsem z toho velice nadšená a těšila jsem se na jeho posuzování. Přihlásila jsem oba naše anglány. Nechtěla jsem promarnit tuhle příležitost, že by některý z nich zůstal doma. Začátek byl naplánovaný na 11 hod a zhruba v tuto dobu se také začalo. Podle katalogu bylo přihlášeno 46 psů, ale ne všichni se dostavili. Benji měl katalogové číslo 9, takže jsme relativně rychle přišli na řadu. Benji byl jediný pes se zkráceným prutem, tak jsem měla trošku obavu, aby to nebyl problém. Naštěstí ne. Běhali jsme v kruhu s ještě jedním Č/B psem a pan rozhodčí nějakou chvíli váhal, než rozhodl. Nakonec Benji skončil na druhém místě – V2, res. CAC. Posudek máme velice krásný a myslím si, že chybějící chlupy na hrudníku rozhodly (ono, bodláky a trny nejsou velcí kamarádi chlupatých psů…). Přesto jsem velice spokojená. Vůbec jsem takovýto výsledek nečekala. A pan rozhodčí byl opravdu skoupý na udělování titulů.

 

 

pracovní

Benjamin od Kamenné báby

Výborný 2, res.CAC

pleasing headed b/w with a lovely expression, very well boned, good depth, moderately angled quarters, hocks well let down, good tail set, on the move he showed some reach and drive, in lovely condition

 

 

 

 

Letošním roce (2009), jsme si dali jen oblastní a krajskou výstavu, kde získal vítěze třídy. O tom, proč oblastního vítěze dostal nevyčesaný narychlo upravený pes a krajského vítěze agresivní nedorostlý pes se můžeme jen dohadovat.

OV, KV

 

 

Téhož roku jsme ještě vyrazili v listopadu do Prahy na mezinárodní výstavu. Rozhodčí byl pan MVDr. Ladislav Svatoš. Na téhle výstavě si to Benji poškodil sám – nechtělo se mu běhat a stávkoval. Nevím co mu přelétlo přes šňupák. Ale i tak jsme dostali res.CAC. CAC dostal Buxus of Klamar Garden – na toho bychom beztak neměli.

MV

KV

 

 

Na konci května se konala klubová výstava španělů na Konopišti. Po úspěchu v Ostravě jsme to jeli zkusit i tam. Rozhodčí byl pan Frank Whyte. Benji se mu moc líbil, dokonce nám to dal i najevo mrknutím oka a úsměvem. Bohužel do třídy šel i pes, který by měl spíš být ve třídě šampionů… :( No je to o lidech a o jejich vypočítavosti… Takže jsme dostali res.CAC a jeli domů.

NV

 

 

V roce 2008 jsme se účastnili třech výstav. Začalo to Národní výstavou v Ostravě, kde nás opět posuzovala paní Jindřiška Bendová. Výsledek byl pro nás velmi překvapivý. Nejprve jsme dostali CAC v pracovní třídě, pak NV psa a nakonec BOB! Vůbec jsem toto nečekala. Jeli jsme tam pro výbornou a možná pro něco víc, když bude štěstí, ale tohle bylo MEGA překvápko! :) Pak jsme dlouho čekali na odpoledne na soutěže. Nakonec přišla na řadu skupina FCI VIII. Benjamin se dostal hned jako první mezi užší skupinku psů. Bylo ale na něm vidět, že už toho má dost. Hlavně ho stresovala ta světla, spousta lidí a hluku. Já sama jsem byla hodně nervózní. No…skončili jsme na 4.místě. Takže poslední jsme nebyli :) Byl to krásný den, plný překvapení a já jsem pořád šťastná, že se nám to takto podařilo.

NV

 

 

Druhá výstava byla taky v Brně (Moravskoslezská národní), ještě téhož roku v září. Tam nás posuzovala paní MVDr. Jindřiška Bendová. Její přístup byl úplně jiný. Byla hrozně milá a příjemná. Dostali jsme ocenění V3.

Pak jsme si dali rok a půl pauzu s výstavami a cvičili jen na zkoušky.

První výstava

 

Naše první výstava byla v Brně (mezinárodní). Šli jsme tam s velkými ambicemi a stejně tak jsme odcházeli s velkým zklamáním. Benji měl rok a 3 měsíce. Byla jsem prvně na takové akci, takže jsem byla celá vyjukaná a jak rychle jsme nastoupili, tak stejně rychle jsme vypadli. Dostali jsme VD3. Bohužel paní posuzovatelce jsme nesedli…dokonce mi vyčetla, že mu vařím! To byl první „prohřešek“. Na závěr mi ani nepodala ruku, když mi předávala složku s posudkem. Prostě mi to vrazila do ruky a odešla. Měla jsem chuť s tím praštit a na další výstavu už nejít, ale řekla jsem si, že to ještě zkusím.

MV

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode